• גדי בן-חנן

כאבי מחזור


סיפור הצלחה של טיפול בכאבי מחזור

אני רוצה לספר קצת על כאבים בזמן המחזור ובאופן ככלי יותר על תסמונת קדם וסתית (P.M.S.( מנקודת המבט של רפואת המזרח.


כאבי מחזור שיאצו דיקור סיני מודיעין באר שבע

כאבים סביב המחזור החודשי הם תופעה שכיחה מאוד אצל הרבה נשים. אני נפגש בה בקליניקה לא מעט והרבה מטופלת בכלל לא יודעת שאפשר לטפל בזה.

לרפואה סינית יש תיעוד של מאוד שנים של טיפול בכאבים ובעיות סביב המחזור החודשי.

הרפואה הסינית רואה את הכאב כתנועה שנעצרת. הכאב נגרם מתקיעות של אנרגיה ומחולשה (אין לגוף את הכח ליצור את התנועה) ולכן הטיפול מתמקד ביצירת תנועה ובחיזוק. הטיפול יוצר שני שינויים מרכזיים כמו שכתבה מטופלת שלי:

"...התרחשו שני שינויים משמעותיים: עוצמת הכאבים פחתה, אבל השינוי המשמעותי יותר היה על ציר הזמן - משך הזמן של הכאבים התקצר משמעותית, מיומיים ליום וכמה שעות בדרך כלל, ונזקקתי לכדור אחד בכל חודש, אם בכלל"

אצל נשים שונות התנועה נעצרת מסיבות שונות, ובעזרת אבחנה טובה אפשר להבין מדוע היא נגרמת ולטפל בשורש הבעיה. הדופק הוא הכלי האיבחוני העיקרני של הרפואה הסינית העתיקה ובו אפשר להרגיש את המצב האנרגטי של מערכת הגוף-נפש.

לפעמים נשים חושבות שאם הן משתמשות במשככי כאבים זה מפריע לטיפול. יש בזה מידה של אמת אבל טיפול איננו במציאות סטרילית ואוטופית אלא במציאות שלמה עם כל מה שיש בה וזה כולל גם תרופות.

בעיניי בטיפול נכון הוא טיפול שלם הכולל רפואת גוףנפש ורפואה קונבנציונאלית לפי הצורך. ובמילותיה של אותה מטופלת:

"...אמנם גם היתה זו בחירה שלי, להפחית את מינון השימוש בכדורים, אבל התחושה היתה שאני יכולה לשאת את הכאב הזה שנשאר, שזה בסדר, ושכדור אני יכולה לקחת רק כשאני צריכה לתפקד ב- 100%, בשעות העבודה."

גדי בן-חנן

#dysmenorrhea #כאבימחזור #דיקורסיני #שיאצו #ביוץ

20 views0 comments