דיקור סיני - רפואה סינית עתיקה:

 

טיפול בדיקור סיני מאזן ומעורר את כח הריפוי הפנימי. זו שיטת ריפוי עתיקה ואפקטיבית.

בדיקור יש כלים לאבחון מדוייק: דופק, תשאול, לשון ועוד. כך לומדים להכיר את חוסר האיזון במערכת. בעזרת כלים שונים, כמו מפה אסטרולוגית, עקרונות יסוד ועוד אני בוחר את הטיפול שמתאים לבעיה, לזמן ולאדם המסויים. בצורה שאני עובד אפשר לקבל טיפול קונבנציונאלי וברפואה סינית יחדיו.

 

הטיפול אורך כשעה. בחלק הראשון יש תשאול מעמיק ואבחון של המערכת האנרגטית ולאחר מכן הטיפול עצמו, במחטים. המחטים נמצאות בגוף כ20 דקות. הן סטריליות, דקות מאוד, לא מוזרק דרכן חומר והן חד פעמיות.

 

לרפואה הסינית כלים המתאימים למצבים אקוטיים כמו דלקות, כאבי שרירים ופריצות דיסק. בנוסףמטפלים ברפואה סינית במחלות כרוניות, כמו אלרגיות, דלקות פרקים ומחלות אוטואימוניות. היא גם רפואה מונעת העוזרת במניעת מחלות על ידי תמיכה שיגרתית.

 

הטיפול נועד לאזן את המערכת האנרגטית על ידי דיקור נקודות מיוחדות. נקודות אלו הן בעלי אופי אנרגטי מסויים ונמצאות על גבי "תעלות אנרגטיות" הנקראות מרידיאנים. לפי תפיסת הרפואה הסינית חוסר איזון במערכת המרידיאנים מוביל את הגוף לחולי ואיזון מערכת זו משיב את הבריאות. 

פילוסופיה של הרפואה הסינית העתיקה - שיטת הגזעים והענפים:
 

תורה זו מבוססת על ידע העתיק שהועבר בעל פה ממטפל-מורה לתלמיד. בסיסה הפילוסופיה קשור לדאואיזם כמו שמופיע בספר הדרך והסגולה ללאו דזה. מקורותיה הכתובים מתחילים בספר "הקנון הפנימי של הקיסר הצהוב" אשר נכתב מאות שנים לפני הספירה.

בתורה זו מתוארים חוקים קוסמיים והשפעתם על בריאות האדם. חלק מהחוקים הללו מוכרים יותר כמו זוגיות היין והיאנג וחמשת האלמנטים וחלק פחות כמו עשרת הגזעים ושנים עשר הענפים.

 

היחסים המורכבים מתבטאים בעיקר בשנים עשר האיברים הפנימיים. אבחנה מדוייקת שלהם מאפשרת להבין מה מקור חוסר האיזון. כלי עיקרי בהבנה זו הוא בדיקת הדופק בפרק כף היד (דופק רדיאלי).

ברפואה הסינית לא בודקים את לחץ הדם אלא מחפשים תחושות עדינות המגלות את האיכויות האנרגטיות של האיברים הפנימיים. גם מערכות נוספות בגוף, כמו שמונת המרידיאנים המיוחדים מתבטאים בדופק.

 

מנקודת המבט של הרפואה הסינית העתיקה הטיפול במחטים נועד ליצור איזון. אם האבחנה מדוייקת אז ניתן להשיב את האיזון על ידי מספר מועט של מחטים (לרוב לא יותר מ5). מספר מועט של מחטים מראה על דיוק הטיפול ועל בהירות אנרגטית.

לא רק מספר המחטים חשוב אלא גם סדר הכנסתן והוצאתן, בדרך זו מציג המטפל לגוף סדר אנרגטי. למשל במקרה של סחרחורות יתכן ונדקור מלמעלה למטה בכדי להוריד מהעודף האנרגטי שנוצר באזור הראש ולעגנו בבסיס הגוף.

    © 2023 by Mirvach.co.il , Gad Ben-Hanan. כל הזכויות שמורות לגדי בן-חנן